Ściereczki do przemysłu kosmetycznego

Zastosowanie sterylnych wiskozowych tkanin/ściereczek dedykowane jest do wymazów z dużych powierzchni
 100 cm². Najlepiej sprawdzą się do poboru materiału z blatów roboczych, taśm produkcyjnych, ścian, czy podłóg. Umożliwiają wiarygodny wynik ilościowy dzięki gwarancji skutecznego odzysku mikroorganizmów.

W przemyśle kosmetycznym czystość mikrobiologiczna środowiska produkcji może determinować jakość produktu gotowego. Badania mikrobiologiczne obejmują zwykle ocenę powierzchni produkcyjnych oraz dłoni pracowników. Dzięki zastosowaniu ściereczek do poboru wymazów, możliwe jest przyspieszenie poboru prób z dużych powierzchni oraz dłoni pracowników. 

HY CON CHECK W

Jest zestawem w skład którego wchodzą:

  • sucha lub zwilżona rozcieńczalnikiem ściereczka,
  • jałowe rękawiczki,
  • torebka strunowa typu kangur 

W gotowym zestawie z suchą ściereczką możesz także znaleźć probówkę z buforem neutralizującym, tak by ściereczkę zwilżyć bezpośrednio przed poborem próby. Zastosowany roztwór neutralizujący dezaktywuje większość popularnie stosowanych środków dezynfekujących, dzięki czemu ich pozostałości nie wpływają na wynik posiewu.

Torebki strunowe typu kangur to rozwiązanie wygodne i ekonomiczne. Z jednej strony, w kieszeni torebki dostarczone są jałowe rękawiczki, a z drugiej – torebka zapewnia bezpieczny transport próby do miejsca badania, a w samej kieszeni można umieścić opis próbki lub nawet protokół z jej pobrania.

HY CON DUAL W

Zestawy DUAL to innowacyjny format w ofercie gotowych produktów wymazowych. 

Torba DUAL ma dwie części:

  • jedna zawiera ściereczkę do wymazów
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. rękawiczki i/lub szablon). 

Części te można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część ze ściereczką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy ścierkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu. 

Tkaniny sprawdzą się idealnie do próbkowania dużych powierzchni produkcyjnych tj. blaty, taśmy. Co więcej mogą być wykorzystane do wygodnego i wiarygodnego pobierania prób higienicznych z dłoni pracowników w kierunku badania ogólnej liczby bakterii mezofilnych tlenowych oraz oznaczania ogólnej liczby grzybów, drożdży i pleśni.

Jeśli Jesteś zainteresowany ofertą dostępnych zestawów ze ściereczką skontaktuj się z nami.  

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!