Wymazówki do przemysłu kosmetycznego

Zakłady przemysłu kosmetycznego, monitorując mikrobiologiczne parametry środowiska produkcji, prowadzą nadzór nad zagrożeniami, które mogłyby obniżyć jakość i bezpieczeństwo wyrobów gotowych. Niestety, nie wszystkie miejsca wchodzące w kontakt z masą kosmetyczną są na tyle łatwo dostępne, by w prosty sposób umożliwić pobranie próby. 

Wymazówka to najstarsze narzędzie do poboru prób, stosowane szeroko i w klinice, i w przemyśle. Na przestrzeni lat pojawiają się coraz nowsze materiały wykończeniowe, formaty wymazówek i kompozycje zestawów. W naszej ofercie można znaleźć wymazówki suche, zwilżane i w zestawach z płynem neutralizującym lub podłożem wzrostowym. Same wymazówki też nie są jednakowe – różnią się materiałem główki (a co za tym idzie – odzyskiem) oraz łamliwością pałeczki. 

Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w doborze!

Wymazówki standardowe - suche

Wymazówki suche są wykorzystywane do bezpośredniego poboru wymazu z wilgotnej powierzchni (o polu nie przekraczającym 25 cm²) lub z powierzchni suchej, po uprzednim zwilżeniu odpowiednim, wykorzystywanym przez laboratorium rozcieńczalnikiem. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo suche wymazówki wiskozowe i poliestrowe, foliowane pojedynczo lub w probówkach. Umieszczona na probówkach transportowych etykieta, poza sprawowaniem funkcji opisu próby, jest dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem i utratą sterylności i stanowi swoistą „plombę”, której naruszenie jest widoczne przed otwarciem.

Wymazówki standardowe - zwilżane

Wymazówki zwilżane gwarantują lepszy odzysk drobnoustrojów z badanej powierzchni. W naszej ofercie można znaleźć wymazówki zwilżane wodą dejonizowaną oraz buforem neutralizującym. Co więcej, zastosowany bufor neutralizujący dezaktywuje większość popularnie stosowanych środków dezynfekujących w przemyśle kosmetycznym, dzięki czemu ich pozostałości na powierzchni badanej nie wpływają na wynik posiewu

Jeśli jesteś zainteresowany bezpośrednim zwilżeniem wymazówki przed wykonaniem wymazu dostępne są również zestawy posiadające oddzielną probówkę z 5 lub 10ml buforu neutralizującego. Gotowa forma zestawu upraszcza przygotowania do próbkobrania i zwiększa pewność wyniku, dzięki ograniczeniu możliwości zakażenia krzyżowego lub wewnątrzprocesowego.

Wymazówki świetnie sprawdzą się do poboru wymazu z miejsc trudnodostępnych tj.: drobny sprzęt, szczeliny w urządzeniach.

HY CON CHECK FS - nowość

Jeżeli szukasz wymazówek o wysokim stopniu odzysku w ofercie występują również wymazówki flokowane, których główka wykonana jest z kłaczkowatego nylonu. Setki króciutkich włosków przesuwając się po powierzchni wydajnie „zgarniają” materiał, a następnie efektywnie „oddają” go do rozcieńczalnika. W gotowym zestawie znajduje się wymazówka flokowana – pojedynczo foliowana oraz probówka z buforem neutralizującym. 

W ofercie HY CON CHECK FS zawierają się także zestawy specjalistyczne, dedykowane branży farmaceutycznej i kosmetycznej, uwzględniające foliowaną zwilżoną wymazówkę i probówkę z pożywką płynną (TSB).

 

To właśnie w branży kosmetycznej wzrasta zainteresowanie wymazówkami flokowanymi, ze względu na ich właściwości.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą wymazówek, chciałbyś otrzymać pełny katalog – zapraszamy do kontaktu.

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!