Badanie żywności

Oferta produktów i metod do wykorzystania w obszarze produkcji żywności i w laboratorium badawczym:

Standardowe pożywki mikrobiologiczne do badania żywności

Podłoża hodowlane w różnych formach (bazy w proszku, gotowe pożywki w butelkach różnej pojemności oraz na płytkach 55-60mm oraz 90mm)

Wskaźniki skuteczności procesów sterylizacji

Biologiczne i chemiczne indykatory do walidacji i rutynowej kontroli procesów wyjaławiania wsadów płynnych i stałych w tym narzędzi i odpadów laboratoryjnych.

Czujniki temperatury, wilgotności i ciśnienia

Proste rejestratory laboratoryjne, ale także zaawansowane rozwiązania dla wymagających procesów tj. sterylizacja czy suszenie. Czy potrzebujesz tylko rejestracji, a odczytasz w wolnej chwili? A może powinieneś mieć dostęp do wyników w czasie rzeczywistym? Możliwości jest wiele - chętnie pomożemy Ci wybrać właściwe rozwiązanie!

Szybkie metody wykrywania patogenów

Metody alternatywne z użyciem selektywnych podłoży chromogennych o ułatwionym odczycie lub ekspresowe wyniki przy zastosowaniu metody Real-Time PCR. Skróć czas oczekiwania na wynik do 24-48h (w zależności od wybranego rozwiązania). Gwarantujemy pełne wsparcie wdrożeniowe i kompleksową ofertę!

Materiały do poboru wymazów

Wymazówki wiskozowe, poliestrowe, flokowane i bawełniane, suche, zwilżane i w zestawach z płynem, gąbki i ściereczki do poboru wymazów mikrobiologicznych z tusz i powierzchni produkcyjnych, a także okładziny na buty do poboru prób w kierunku Salmonella sp. w kurnikach. Wymazy to nasza mocna strona!

Meble laboratoryjne

Pomożemy Ci zaprojektować Twoje laboratorium i wyposażymy je w meble wykonane pod wymiar i wedle Twoich potrzeb.

Szkolenia mikrobiologiczne

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu metody, tworzysz własne laboratorium, a może chcesz poszerzyć wiedzę w zakresie badań mikrobiologicznych? Współpracujemy z laboratoriami w organizacji płatnych i bezpłatnych szkoleń oraz seminariów, na które chętnie zapraszamy naszych klientów!

Projektowanie laboratoriów

Nasi specjaliści pomogą Ci zaplanować układ funkcjonalny w Twoim nowym laboratorium.


Szybkie testy do kontroli procesów mycia i dezynfekcji

Metoda luminometryczna do oceny skuteczności mycia i płukania, testy kolorymetryczne do detekcji białka na powierzchniach roboczych, uproszczone zestawy do badań czystości powierzchni metodą odciskową i wymazową oraz akcesoria.

Certyfikowane materiały odniesienia dla mikrobiologii żywności

Gotowe wieloparametryczne materiały do kontroli jakości badań mikrobiologicznych w laboratoriach badających wodę, żywność oraz kosmetyki.

Kultury robocze szczepów wzorcowych

Jakościowe i ilościowe preparaty szczepów wzorcowych w pasażach od 2. do 4., pochodzące z kolekcji ATCC. Mikroorganizmy obecne w naszej ofercie są wymieniane w normach ISO (w tym PN-EN ISO 11133:2014-07) oraz w Farmakopei.

System do monitorowania temperatury i wilgotności

Potrzebujesz ciągłego monitorowania temperatury i/lub wilgotności w pomieszczeniach magazynowych lub urządzeniach laboratoryjnych? Mamy dobre rozwiązania!

Podłoża chromogenne

Praca ze standardowymi podłożami opisanymi w normach ISO jest trudna i żmudna? Wykonujesz szereg potwierdzeń, aby sprawdzić czy kolonie na płytce mogą być niebezpieczne? To zabiera cenny czas! Podłoża chromogenne, które oferujemy są wysoce selektywne, łatwe w odczycie i dostępne w różnych formatach.

Urządzenia do automatyzacji pracy w laboratorium mikrobiologicznym

Szukasz oszczędności czasu pracy w laboratorium? Oferujemy urządzenia do automatycznego dozowania pożywek, rozcieńczania prób, homogenizacji oraz posiewów i inkubacji.

Drobny sprzęt laboratoryjny

Akcesoria laboratoryjne tj. ezy, igły, głaszczki, końcówki do pipet, pipety Pasteur'a lub serologiczne, probówki, kriobanki do przechowywania mikroorganizmów wzorcowych, worki i pojemniki na próbki i wiele, wiele innych.

Środki do mycia i dezynfekcji

Specjalistyczne środki do mycia i dezynfekcji w laboratorium i zakładzie przemysłowym, odpowiednie do małych i dużych powierzchni produkcyjnych, a także rąk i narzędzi.

Urządzenia laboratoryjne

Pipety automatyczne jedno i wielokanałowe, worteksy i wytrząsarki laboratoryjne, cieplarki, inkubatory, szafy termostatyczne, chłodziarki i zamrażarki, autoklawy, komory laminarne i wiele innych...

Metoda luminometryczna

Efektywne i czułe luminometry do kontroli skuteczności procesów mycia i dezynfekcji przestrzeni roboczych, a także do badania produktów kosmetycznych i spożywczych. Wszystko możliwe dzięki wykrywaniu energii zamkniętej w ATP!

Test do szybkiej analizy mikrobiologicznej aseptycznych produktów spożywczych

Wyniki już w 48 godzin dla mleka UHT i ESL a w 72 godziny dla partii soków owocowych! Nieograniczona liczba potencjalnych zastosowań metody m.in. napoje, przetwory owocowo-warzywne, dania dla niemowląt itp. Możemy Ci pomóc jeśli tylko Twój produkt ma być sterylny lub musisz znać wyłącznie ogólną liczbę drobnoustrojów do decydowania o partii.

Metoda Real-Time PCR

Szukasz szybkiej i czułej metody do wykrywania patogenów, GMO lub alergenów w żywności? Metoda Real-Time PCR jest rozwiązaniem Twoich potrzeb! Mamy bardzo szeroką ofertę gotowych testów i kompleksowo wyposażamy laboratoria! Będziemy z Tobą od początku i pomożemy wdrożyć metodę.

Badania biegłości

Międzynarodowe programy badań biegłości dla laboratoriów mikrobiologicznych badających żywność, wodę, kosmetyki oraz leki, a także dla weterynaryjnych laboratoriów diagnostycznych. Organizator posiada akredytację ISO/IEC 17043, więc udział w badaniach jest akceptowany przez jednostki nadzorujące systemy zarządzania jakością w laboratorium.

Mikrobiologiczny próbnik powietrza

Czystość mikrobiologiczna powietrza produkcyjnego ma wpływ na jakość i bezpieczeństwo Twojego wyrobu! Teraz możesz badać duże objętości powietrza na hali produkcyjnej, ale też powietrze i gazy sprężone.

Testy do wykrywania alergenów

Proste i szybkie immunochromatograficzne testy paskowe czy czułe, specjalistyczne ilościowe testy ELISA? A może wykrywanie metodą Real-Time PCR? To wszystko możemy Ci zaproponować!

Testy enzymatyczne do oznaczania składników żywności

Chcesz wygodnie i pewnie oznaczać cukry, kwasy owocowe, pierwiastki i inne substancje w żywności? Sprawdź naszą ofertę!