Gąbki

Gąbki ścierne są dobrze znanym materiałem do poboru wymazów z powierzchni ⩾100cm². Stosowane szeroko w przemyśle, zarówno do poboru prób z linii produkcyjnych, jak i z tusz zwierząt rzeźnych, świetnie sprawdzają się w analizach jakościowych. Nasze produkty zgodne są ze standardami ISO 17604, ISO 18593 oraz regulacjami nr 2073/2005. Elementy zestawów są jałowe i nie zawierają inhibitorów wzrostu mikroorganizmów, dzięki czemu ich stosowanie umożliwia uzyskiwanie wiarygodnych wyników.

HY CON DUAL S

Jest ciekawą opcją, która zapewnia kompleksowe rozwiązanie do do poboru, transportu oraz prowadzenia badania (w tym homogenizacji) prób środowiskowych i/lub z tusz.

Torba DUAL składa się z dwóch części:

  • pierwsza zawiera gąbkę do wymazów,
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. sterylne rękawiczki i/lub szablon 10x10cm)

Części torby można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część z gąbką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy gąbkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu.  

Występują opcje z suchą celulozową gąbką lub zwilżoną buforem neutralizującym. Szeroka oferta wyboru medium pozwala na kompleksowe rozwiązanie Twoich potrzeb.

ZESTAWY DO POBORU WYMAZÓW HY CON DUAL ZAWIERAJĄCE GĄBKĘ, RĘKAWICZKI I SZABLON, TO JEDYNE W SWOIM RODZAJU KOMPLETNE ROZWIĄZANIE DLA PRÓBKUJĄCYCH!

HY CON CHECK S

To wygodny zestaw do poboru prób i ich transportu do miejsca badania. W skład zestawu wchodzi:

  • sucha lub zwilżona odpowiednim rozcieńczalnikiem gąbka,
  • torebka strunowa typu kangur,
  • sterylne rękawiczki.

Zastosowana torebka zapewnia wygodny transport do laboratorium, a wbudowana kieszonka pozwala na umieszczenie opisu próbki. 

ENVIROSCREEN

Jest to gama zestawów umożliwiających próbkowanie bez użycia jałowych rękawic (przy zastosowaniu odpowiedniej techniki).

W skład zestawu wchodzi:

  • Gąbka o wymiarach 10x5cm wstępnie zwilżona odpowiednim roztworem,
  • Wzmocniona torebka strunowa.

Torebka może służyć jako rękawica, więc jedyne co musisz zrobić, to chwycić gąbkę przez worek, w którym jest zapakowana, wywinąć brzegi worka na zewnątrz i pobrać wymaz z interesującej Cię powierzchni.  Dzięki zastosowaniu wzmocnionego woreczka strunowego możliwy jest  transport, homogenizacja i inkubacja prób.  

Gąbki świetnie sprawdzą się do poboru próbek z blatów, szorstkich powierzchni, czy linii produkcyjnych. Co więcej mogą być wykorzystywane do poboru materiału z powierzchni szklanych. 

HY CON DUAL SBH - gąbka z uchwytem

Jeśli szukasz rozwiązania do poboru prób z trudnodostępnych miejsc, gąbka na szpatułce jest tym, czego oczekujesz. Dzięki jej zastosowaniu możesz zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia próby i skrócić czas poboru. 

Fenomen w ich użytkowaniu polega na tym, że po skończonym wymazie przenosisz gąbkę do woreczka, a szpatułkę odłamujesz i wyciągasz. Podczas poboru nie dotykasz gąbki dłonią, więc cały proces jest  bezpieczniejszy. 

Ten typ gąbek dobrze sprawdzi się podczas pobierania próbek z obszarów produkcji oraz wygodnego próbkowania z tusz zwierząt. 

HY CON SBH jest dostępna w różnych zestawach, z różnorodnymi formatami opakowań i płynami zwilżającymi.

Jeśli Jesteś zainteresowany ofertą dostępnych zestawów z gąbkami skontaktuj się z nami

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!