Wymazówki

Wymazówki są jednymi z najbardziej znanych akcesoriów wykorzystywanych do pobrania wymazu, które znalazły swoje zastosowanie głównie w badaniach diagnostycznych. Do pobierania prób mikrobiologicznych wszystkie powinny posiadać certyfikat sterylności oraz nie zawierać substancji inhibitujących wzrost drobnoustrojów. 

Wymazówki suche

Wymazówki suche mogą zostać wykorzystywane do bezpośredniego poboru wymazu z powierzchni (nie przekraczającej 25 cm²) wilgotnej lub do zwilżenia przed poborem próby odpowiednim, wykorzystywanym przez laboratorium rozcieńczalnikiem. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo suche wymazówki bawełniane, wiskozowe i poliestrowe, foliowane pojedynczo lub w probówkach. Umieszczona na probówkach transportowych etykieta, poza sprawowaniem funkcji opisu próby, jest dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem i utratą sterylności i stanowi swoistą „plombę”, której naruszenie jest widoczne przed otwarciem.

Wymazówki zwilżane

Wymazówki zwilżane gwarantują lepszy odzysk drobnoustrojów z badanej powierzchni. W naszej ofercie można znaleźć wymazówki zwilżane wodą dejonizowaną oraz buforem neutralizującym. Zastosowany bufor neutralizujący dezaktywuje większość popularnie stosowanych środków dezynfekujących, dzięki czemu ich pozostałości na powierzchni badanej nie wpływają na wynik posiewu. 

Jeśli jesteś zainteresowany bezpośrednim zwilżeniem wymazówki przed wykonaniem wymazu dostępne są również zestawy posiadające oddzielną probówkę z 5 lub 10ml buforu neutralizującego. Gotowa forma zestawu upraszcza przygotowania do próbkobrania i zwiększa pewność wyniku, dzięki ograniczeniu możliwości zakażenia krzyżowego lub wewnątrzprocesowego.

HY CON CHECK FS - nowość

Jeżeli szukasz wymazówek o wysokim stopniu odzysku w ofercie występują również wymazówki flokowane, których główka wykonana jest z kłaczkowatego nylonu. W gotowym zestawie znajduje się wymazówka flokowana – pojedynczo foliowana oraz probówka z buforem neutralizującym. 

W ofercie HY CON CHECK FS zawierają się także zestawy specjalistyczne, dedykowane branży farmaceutycznej, uwzględniające foliowaną zwilżoną wymazówkę i probówkę z pożywką płynną (TSB). Taka opcja pozwala na wygodne pobranie materiału i zawieszenie go w bulionie oraz późniejszą obserwację wzrostu (zmętnienia) podłoża. Dodatkowo, opakowanie w trzy warstwy folii i sterylizacja radiacyjna, umożliwiają wprowadzenie zestawu nawet do najczystszych pomieszczeń klasy A i B. 

W ostatnich latach to właśnie wymazówki flokowane są coraz częściej poszukiwane przez laboratoria, szczególnie mikrobiologii farmaceutycznej i kosmetycznej. 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą wymazówek, chciałbyś otrzymać pełny katalog – zapraszamy do kontaktu.

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!