Kultury robocze szczepów wzorcowych

Szczepy wzorcowe

Kultury szczepów wzorcowych wymagane do analiz mikrobiologicznych powinny pochodzić z uznanych krajowych lub międzynarodowych kolekcji. W kolekcjach mikroorganizmy są skatalogowane i opisane pod względem cech i pochodzenia. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do kontroli jakości pożywek, walidacji i oceny przydatności metod, jak również do badania działania substancji konserwujących i środków dezynfekcyjnych. 

ATCC Licensed Derivative

American Type Culture Collection (ATCC) to jedna z największych kolekcji szczepów mikroorganizmów. Jako publiczna organizacja naukowa bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo oraz jakość dostarczanych materiałów.

The ATCC Licensed Derivative Program został wprowadzony w celu ochrony zarówno jakości produktów mikrobiologicznych, jak i bezpieczeństwa ich użytkowników. Stosowanie produktów noszących znak ATCC Licensed Derivative daje gwarancję potwierdzonych parametrów identyczności, żywotności oraz czystości mikrobiologicznej. Produkty z logiem ATCC są przeznaczone do stosowania w laboratoriach mikrobiologii klinicznej, przemysłowej oraz środowiskowej. 

Firma Mecconti jako dystrybutor preparatów szczepów na terenie całego świata, wypełniając rygorystyczne procedury kontroli jakości dostarcza swoim klientom rodzinę produktów, które są bezpośrednio pozyskane z kultur odniesienia ATCC i które są w pełni skontrolowane pod względem identyczności, czystości i żywotności.

Preparaty jakościowe szczepów wzorcowych

MicroSwab  zawiera pojedynczy szczep mikroorganizmu. W plastikowej probówce znajduje się pelet, sterylna wymazówka oraz płyn uwadniający. Konstrukcja umożliwia w prosty sposób na uwodnienie peletu i przeniesienie mikroorganizmów na powierzchnię pożywki hodowlanej. Preparat MicroSwab to max. trzeci pasaż szczepu odniesienia.
DOKŁADNY OPIS MICROSWAB ORAZ LISTĘ DOSTĘPNYCH SZCZEPÓW ZOBACZYSZ TUTAJ!

MicroSwabPlus zawiera liofilizowany pelet jednego rodzaju mikroorganizmu, ale w odróżnieniu od poprzedniego preparatu jest to max. 2-gi pasaż szczepu odniesienia. Konstrukcja umożliwia w prosty sposób na uwodnienie peletu i przeniesienie mikroorganizmów na powierzchnię pożywki hodowlanej. 
DOKŁADNY OPIS MICROSWABPLUS ORAZ LISTĘ DOSTĘPNYCH SZCZEPÓW ZOBACZYSZ TUTAJ!

Ilość mikroorganizmów (CFU) w przypadku MicroSwab i MicroSwabPlus nie jest dokładnie określona, ale produkt zapewnia minimalny wzrost 1000 CFU/pelet.

Preparaty ilościowe szczepów wzorcowych

MicroPelletRT to ilościowy preparat składający się z dwóch fiolek: pierwszej zawierającej liofilizowany, ilościowo określony pelet pojedynczego mikroorganizmu oraz fiolki z 1 ml płynu uwadniającego. Płyn uwadniający umożliwia natychmiastowe zawieszenie peletu, tak iż uzyskuje się zawiesinę o określonej gęstości 10-100 CFU/0,1 ml, zalecaną przez Farmakopeę EP i USP m. in. dla testów żyzności pożywek.
DOKŁADNY OPIS MICROPELLETRT ORAZ LISTĘ DOSTĘPNYCH SZCZEPÓW ZOBACZYSZ TUTAJ!

MicroPelletRTPlus  może być używane w testach kontroli jakości, do kalibracji urządzeń, walidacji metod, testach obciążenia biologicznego bioburden i testach skuteczności działania środków antybakteryjnych i konserwujących. Preparaty MicroPelletRTPlus są dostępne w stężeniach od 10² do 108 CFU/pelet. 
DOKŁADNY OPIS MICROPELLETRTPLUS ORAZ LISTĘ DOSTĘPNYCH SZCZEPÓW ZOBACZYSZ TUTAJ!

MicroPelletRT-10 skierowane jest dla laboratoriów, które jednorazowo zużywają większą ilość porcji preparatu danego typu. W skład produktu wchodzą 2 fiolki zawierające pellet z mikroorganizmu (103-104) oraz 2 fiolki płynu uwadniającego po 10 ml. Po rekonstytucji pelletu otrzymuje się aż 10 ml gotowej do użycia zawiesiny o gwarantowanej gęstości mikroorganizmów (10-100 CFU/0.1 ml)
DOKŁADNY OPIS MICROPELLETRT – 10 ORAZ LISTĘ DOSTĘPNYCH SZCZEPÓW ZOBACZYSZ TUTAJ!

Dostępne preparaty ze szczepami wzorcowymi

MicroSwab

Preparat jakościowy kultur odniesienia w postaci wymazówki

3 pasaż szczepu odniesienia

Bezpieczne i wygodne źródło identyfikowalnego szczepu z kolekcji ATCC
Kliknij tutaj

MicroSwabPlus

Preparat jakościowy kultur odniesienia w postaci wymazówki

2 pasaż szczepu odniesienia

Bezpieczne i wygodne źródło identyfikowalnego szczepu z kolekcji ATCC
Kliknij tutaj

MicroPelletRT

Preparat ilościowy kultur odniesienia do inokulacji 10-100 jtk/0,1 ml

Znana koncentracja

Łatwe przygotowanie gotowej do użycia zawiesiny o znanym mianie mikroorganizmów
Kliknij tutaj

MicroPelletRT - 10

Preparat ilościowy kultur odniesienia do inokulacji 10-100 jtk/0,1 ml. Jeśli potrzebujesz większej objętości preparatu danego typu.

Wysoka wydajność

Nawet 99 dawek po jednorazowym uwodnieniu!
Kliknij tutaj

MicroPelletRTPlus

Preparat ilościowy kultur odniesienia o wysokiej koncentracji mikroorganizmów

Różne koncentracje

Liofilizowane preparaty mikroorganizmów do uzyskania zawiesin o wysokich gęstościach od 10^3 do 10^8 jtk/pelet do walidacji metod, kalibracji sprzętu, testów Bioburden, jak i testów letalności.
Kliknij tutaj

Spis treści

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!