Aktywna maseczka antywirusowa PRO MASK
Maseczka antywirusowa PRO MASK
- Szukasz maseczki o wysokiej skuteczności filtracyjnej (BFE>95%)?
- Zależy Ci na produkcie z oznakowaniem CE, zarejestrowanym jako wyrób medyczny klasy I, zgodnym z EN 14683:2019?
- Chcesz ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji, szczególnie w sytuacjach epidemicznych i pandemicznych?
Maseczka antywirusowa PRO MASK jest dla Ciebie odpowiednia!
UWAGA: oferowane przez Sterbios Sp. z o.o. maseczki aktywne produkowane są przez firmę Livinguard AG, właściciela opatentowanej Technologii Livinguard (sprawdź poniżej). Zaprojektowano w Szwajcarii.
Unikalne cechy
Skuteczność
Działanie potwierdzone naukowo
Wydajność
Maseczka wielokrotnego użytku
Ochrona środowiska
Nie obciąża środowiska
Komfort
Bezpieczeństwo
Wyrób medyczny klasy I

Technologia Livinguard
Jak to działa?
Krok 1: Przechwyć
Materiały przygotowane w technologii Livinguard, mają ~ 24 miliardy ładunków dodatnich (kationów) na centymetr kwadratowy, dzięki czemu działają jak magnes na ujemnie naładowane cząstki wirusów i komórki bakterii. Przechwycone drobnoustroje przyczepiają się do tkaniny podczas kontaktu z jej powierzchnią. Ten etap nazywa się wychwytywaniem lub „adsorpcją”.
Krok 2: Zniszcz
Materiał działający jak dodatnio naładowany „magnes” jest silniejszy niż ujemny ładunek drobnoustrojów. Mikroorganizmy poddają się i eksplodują. Ściany komórkowe bakterii i drożdży oraz kapsydy lub otoczki z białek wirusowych zostają przerwane, a ich nieszkodliwe wnętrze wycieka i rozpada się.
Krok 3: Powtórz
Gdy mikroorganizmy zostaną zniszczone, nie posiadają już ładunku. Odczepiają się od powierzchni lub można je zmyć. Gdy przestrzeń, którą drobnoustroje zajmowały na materiale zwolni się, do powierzchni będą mogły przylgnąć kolejne cząstki i komórki mikroorganizmów. Materiał nadal działa z rewolucyjną mocą zabijania i dezaktywacji (różnorodność drobnoustrojów), skutecznością (liczba cząstek/komórek) oraz szybkością.

Dlaczego to działa?
Podstawową zasadą Technologii Livinguard jest zdolność powierzchni polikationowych do inaktywacji mikroorganizmów, w tym bakterii, wirusów i kilku rodzajów grzybów.
Zasada ta była opisywana w literaturze naukowej od dwóch dekad, ale jej zrozumienie i praktyczne zastosowania były ograniczone. Naukowcy Livinguard wykorzystali tę zasadę, aby wynaleźć i opatentować:
- Metody wiązania szeregu związków kationowych z tekstyliami i innymi powierzchniami
- Portfolio zoptymalizowanych środków chemicznych do inaktywacji bakterii i wirusów bez stosowania tradycyjnych środków przeciwbakteryjnych na bazie metali, takich jak srebro, miedź, cynk itp.
- Metody łączenia ich z innymi właściwościami, takimi jak wodoodporność, hydrofilowość itp.
Zgodnie z literaturą naukową prawdopodobne jest, że mechanizm inaktywacji wirusów opiera się na zniekształceniu kapsydu białkowego poprzez adsorpcję ujemnie naładowanych białek na dodatnio naładowanej powierzchni, prowadząc ostatecznie do uwolnienia niezakaźnego RNA.
Testy wykazały, że po wielokrotnym płukaniu lub praniu poddany obróbce materiał (w szczególności testowane do tej pory tekstylia) zachowuje swoje właściwości bez wymywania substancji aktywnej. Ten brak wymywania jest głównym powodem, dla którego działanie przeciwbakteryjne jest tak trwałe, a także dlaczego materiał jest bezpieczny w kontakcie ze skórą.