Wymazówki standardowe do przemysłu farmaceutycznego

Wymazówki to najstarsze i jednocześnie najbardziej znane narzędzie wykorzystywane do pobierania wymazów.  Rozwój przemysłu farmaceutycznego, wprowadził  stanowcze zaostrzenia dotyczące zarządzania czystością i higieną w zakładach pracy.

W związku z tym pojawiają się coraz nowsze warianty akcesoriów do poboru prób, gwarantujące lepszy odzysk materiału do badań w celu detekcji mikroorganizmów mogących nieść zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Gotowe zestawy do poboru prób pozwalają zaoszczędzić czas, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo w otrzymaniu wiarygodnych próbek do badań. 

Wymazówki dla farmacji

Wymazówki są wykorzystywane do bezpośredniego poboru wymazu z powierzchni (nie przekraczającej 25 cm²) wilgotnej lub do zwilżenia przed poborem próby odpowiednim rozcieńczalnikiem. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wymazówki wiskozowe, poliestrowe i wykonane z mikrogąbki wykazujące zgodność z wymaganiami GMP. Co więcej mogą być wykorzystane do pomieszczeń CLEAN ROOM.

Wymazówki foliowane są w zestawie z probówkami. Umieszczona na probówkach transportowych etykieta, poza sprawowaniem funkcji opisu próby, jest dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem i utratą sterylności, i stanowi swoistą „plombę”, której naruszenie jest widoczne przed otwarciem.

Dostępne wymazówki zwilżane buforem neutralizującym gwarantują lepszy odzysk z badanej powierzchni. Co więcej, wymazówki  są dostępne z probówką zawierającą 5ml lub 10ml rozcieńczalnika neutralizującego. Gotowa forma zestawu upraszcza przygotowanie do próbkobrania i zwiększa pewność wyniku, dzięki ograniczeniu możliwości zakażenia krzyżowego lub wewnątrzprocesowego.

Dobór odpowiedniego rozcieńczalnika neutralizującego dezaktywuje większość stosowanych środków dezynfekcji, dzięki czemu ich pozostałości na badanej powierzchni nie wpływają na wynik posiewu.   

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą wymazówek, chciałbyś otrzymać pełny katalog – zapraszamy do kontaktu.

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!