Gąbki do poboru wymazów weterynaryjnych

Gąbki ścierne są dobrze znanym materiałem do poboru wymazów z powierzchni ⩾100cm². Stosowane szeroko w przemyśle, zarówno do poboru prób z linii produkcyjnych, jak i z tusz zwierząt rzeźnych, świetnie sprawdzają się w analizach jakościowychNasze produkty zgodne są ze standardami ISO 17604, ISO 18593 oraz wymogami Rozporządzenia nr 2073/2005. Elementy zestawów są jałowe i nie zawierają inhibitorów wzrostu mikroorganizmów, dzięki czemu ich stosowanie umożliwia uzyskiwanie wiarygodnych wyników.

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2073/2005 z dn. 15 listopada 2005 nakłada na ubojnie obowiązek poboru wymazów z tusz zwierząt rzeźnych, zgodnie z technikami opisanymi w normie ISO 17604:2015. Metoda nieniszcząca, opisana w normie, polega na pobraniu wymazu z odpowiednich miejsc tuszy przy użyciu gąbki ściernej.

HY CON DUAL S

Jest ciekawą opcją, która zapewnia kompleksowe rozwiązanie do do poboru, transportu oraz prowadzenia badania (w tym homogenizacji) prób środowiskowych i/lub z tusz.

Torba DUAL składa się z dwóch części:

  • pierwsza zawiera gąbkę do wymazów,
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. sterylne rękawiczki i/lub szablon 10x10cm)

Części torby można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część z gąbką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy gąbkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu.  

Występują opcje z suchą celulozową gąbką lub zwilżoną buforem. Gąbki nasączone roztworem BPW lub MRD są dedykowane do poboru wymazów z tusz zwierząt rzeźnych (zgodnie z ISO 17604:2015) w kierunku detekcji Salmonella spp.

ZESTAWY DO POBORU WYMAZÓW HY CON DUAL ZAWIERAJĄCE GĄBKĘ, RĘKAWICZKI I SZABLON, TO JEDYNE W SWOIM RODZAJU KOMPLETNE ROZWIĄZANIE DLA PRÓBKUJĄCYCH!

HY CON CHECK S

To wygodny zestaw do poboru prób i ich transportu do miejsca badania. W skład zestawu wchodzi:

  • sucha lub zwilżona odpowiednim rozcieńczalnikiem gąbka,
  • torebka strunowa typu kangur,
  • sterylne rękawiczki.

Zastosowana torebka zapewnia wygodny transport do laboratorium, a wbudowana kieszonka pozwala na umieszczenie opisu próbki. 

ENVIROSCREEN

Jest to gama zestawów umożliwiających próbkowanie bez użycia jałowych rękawic (przy zastosowaniu odpowiedniej techniki).

W skład zestawu wchodzi:

  • Gąbka o wymiarach 10x5cm wstępnie zwilżona odpowiednim roztworem,
  • Wzmocniona torebka strunowa.

Torebka może służyć jako rękawica, więc jedyne co musisz zrobić, to chwycić gąbkę przez worek, w którym jest zapakowana, wywinąć brzegi worka na zewnątrz i pobrać wymaz z interesującej Cię powierzchni.  Dzięki zastosowaniu wzmocnionego woreczka strunowego możliwy jest  transport, homogenizacja i inkubacja prób.  

HY CON DUAL SBH - gąbka z uchwytem

Jeśli szukasz rozwiązania do poboru prób z trudnodostępnych miejsc, gąbka na szpatułce jest tym, czego oczekujesz. Dzięki jej zastosowaniu możesz zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia próby i skrócić czas poboru. 

Fenomen w ich użytkowaniu polega na tym, że po skończonym wymazie przenosisz gąbkę do woreczka, a szpatułkę odłamujesz i wyciągasz. Podczas poboru nie dotykasz gąbki dłonią, więc cały proces jest  bezpieczniejszy

Ten typ gąbek dobrze sprawdzi się podczas pobierania próbek z tusz zwierząt (w tym z trudnodostępnych obszarów) w kierunku detekcji Salmonella spp. i Campylobacter spp..

HY CON SBH jest dostępna w różnych zestawach, z różnorodnymi formatami opakowań i płynami zwilżającymi.

Pobrany materiał z tusz zwierząt należy przekazać do laboratorium najpóźniej w ciągu 24h od poboru( optymalnie w ciągu 1h), a w czasie transportu przechowywać w temp. 1-4°C. Gąbki do pobierania wymazów z tusz mięsnych mogą być wykorzystywane do pobierania prób np. w kierunku ogólnej liczby bakterii, Enterobacteriaceae (Salmonella spp., E. coli) oraz Listeria spp. 

Jeśli Jesteś zainteresowany ofertą dostępnych zestawów z gąbkami skontaktuj się z nami

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!