Ściereczki do poboru wymazów weterynaryjnych

Zastosowanie sterylnych wiskozowych tkanin/ściereczek dedykowane jest do wymazów z dużych powierzchni powyżej 100 cm². Umożliwiają wiarygodny wynik ilościowy, dzięki gwarancji skutecznego odzysku mikroorganizmów, co gwarantuje rzetelne wyniki w analizach ilościowych tj. ogólna liczba bakterii lub liczba Enterobacteriaceae.

Ściereczki są zgodne z wymaganiami EC 2073/2005 oraz procedur HACCP. Są sterylne i wolne od substancji hamujących wzrost drobnoustrojów.  

HY CON CHECK W

Jest zestawem w skład którego wchodzą:

  • sterylna sucha lub zwilżona odpowiednim rozcieńczalnikiem ściereczka (MRD, BPW)
  • jałowe rękawiczki,
  • torebka strunowa typu kangur 

W gotowym zestawie z suchą ściereczką możesz także znaleźć probówkę z buforowaną wodą peptonową, tak by ściereczkę zwilżyć bezpośrednio przed poborem próby. Zastosowany rozcieńczalnik pozwala na regenerację uszkodzonych komórek podczas poboru.

Torebki strunowe typu kangur to rozwiązanie wygodne i ekonomiczne. Z jednej strony, w kieszeni torebki dostarczone są jałowe rękawiczki, a z drugiej – torebka zapewnia bezpieczny transport próby do miejsca badania, a w samej kieszeni można umieścić opis próbki lub nawet protokół z jej pobrania.

HY CON DUAL W

Zestawy DUAL to innowacyjny format w ofercie gotowych produktów wymazowych. 

Torba DUAL ma dwie części:

  • jedna zawiera ściereczkę do wymazów
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. rękawiczki i/lub szablon). 

Części te można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część ze ściereczką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy ścierkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu. 

Tkaniny dzięki swojej strukturze sprawdzą się idealnie do próbkowania powierzchni z tusz zwierzątświń, drobiu, bydła, w kierunku detekcji Salmonella spp. oraz Campylobacter spp.  Co więcej mogą być wykorzystane do wygodnego i wiarygodnego pobierania prób higienicznych z dłoni pracowników! 

Jeśli Jesteś zainteresowany ofertą dostępnych zestawów ze ściereczką skontaktuj się z nami.  

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!