Hy Con Check S – gąbki do wymazów z tusz zwierząt, 10szt.

82,53 88,10 

Sterylny zestaw ze zwilżoną celulozową gąbką w worku typu „kangur”. Do detekcji Salmonella sp. 

Do poboru wymazów z tusz!

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Opis

Gotowy do użycia zestaw do poboru prób mikrobiologicznych z tusz zwierząt w kierunku detekcji Salmonella sp., Listeria spp.

W skład zestawu wchodzi:

  • sterylna, nasączona celulozowa gąbka,
  • worek strunowy typu „kangur” z dodatkową przegrodą na opis próbki,
  • jałowa para rękawiczek

 

Zastosowana torebka zapewnia wygodny transport do laboratorium, a wbudowana kieszonka pozwala na umieszczenie opisu próbki. 

WYGODNA W UŻYCIU CELULOZOWA GĄBKA O BARDZO DOBRYCH WŁAŚCIWOŚCIACH ŚCIERNYCH ZAPEWNIA WIARYGODNE WYNIKI W ANALIZACH JAKOŚCIOWYCH.

Dobór rozcieńczalnika:

Buforowana woda peptonowa (BPW) dedykowana jest do analiz jakościowych, w szczególności w kierunku detekcji Salmonella sp.

Rozcieńczalnik MRD (maximum recovery diluent) pozwala na maksymalny odzysk mikroorganizmów z badanej powierzchni, jednocześnie nie promuje drobnoustrojów do wzrostu.  Dzięki temu może być wykorzystany zarówno do analiz jakościowych (jw.), jak i ilościowych (ogólna liczba mikroorganizmów mezofilnych, w tym Enterobacteriaceae). (DOWIEZ SIĘ WIĘCEJ O ZASADACH DOBORU ROZCIEŃCZALNIKÓW!)

Zastosowane rozcieńczalniki gwarantują odpowiednie warunki do przechowywania bakterii do czasu wykonania analiz mikrobiologicznych.

NIE WIESZ JAK PRAWIDŁOWO POBRAĆ WYMAZ? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Sposób użycia:
Aby skorzystać z gąbki załóż rękawiczki ochronne, wyjmij gąbkę z woreczka i pobierz wymaz z powierzchni 100cm². Następnie umieść gąbkę w woreczku i zabezpiecz wymaz. Tak przygotowaną próbkę wyślij do laboratorium mikrobiologicznego najszybciej, jak to możliwe.
 

Informacje dodatkowe

Płyn zwilżający

BPW, MRD