Hy Con Dual S – gąbki do wymazów z tusz zwierząt, 20szt.

257,07 

Zestaw z celulozową gąbką w worku do homogenizacji i inkubacji prób. Do detekcji Salmonella sp. 

Do poboru wymazów z tusz!

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Opis

Hy Con Dual S jest zestawem do pobierania prób mikrobiologicznych z tusz zwierząt w kierunku wykrywania Salmonella sp. oraz Listeria spp. (zgodny z ISO 17604: 2015).

Zastosowana torba DUAL składa się z dwóch części:

  • pierwsza zawiera gąbkę do wymazów,
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. sterylne rękawiczki i szablon 10x10cm)

Części torby można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część z gąbką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy gąbkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu.  

ZESTAWY DO POBORU WYMAZÓW HY CON DUAL ZAWIERAJĄCE GĄBKĘ, RĘKAWICZKI I SZABLON, TO JEDYNE W SWOIM RODZAJU KOMPLETNE ROZWIĄZANIE DLA PRÓBKUJĄCYCH!

Dołączony szablon gwarantuje powtarzalność wyników. Celulozowa gąbka o bardzo dobrych właściwościach ściernych zapewnia wiarygodne wyniki w analizach jakościowych.

NIE WIESZ JAK PRAWIDŁOWO POBRAĆ WYMAZ? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Dobór rozcieńczalnika:

Buforowana woda peptonowa (BPW) jest dedykowana do analiz jakościowych, w szczególności w kierunku detekcji obecności Salmonella sp.

Rozcieńczalnik MRD (maximum recovery diluent) pozwala na maksymalny odzysk mikroorganizmów z badanej powierzchni, jednocześnie nie promuje drobnoustrojów do wzrostu.  Dzięki tym może być wykorzystany zarówno do analiz jakościowych (jw.), jak i ilościowych (ogólna liczba mikroorganizmów mezofilnych, w tym Enterobacteriaceae). (DOWIEZ SIĘ WIĘCEJ O ZASADACH DOBORU ROZCIEŃCZALNIKÓW!)

Sposób użycia:

Oddziel torebki w miejscu perforacji. Aby skorzystać z gąbki załóż rękawiczki ochronne i wyjmij gąbkę z woreczka. Przy użyciu szablonu pobierz wymaz z  wyznaczonej powierzchni (100cm²). Następnie umieść gąbkę w woreczku i zabezpiecz. Tak przygotowaną próbkę wyślij do laboratorium mikrobiologicznego najszybciej, jak to możliwe.

Informacje dodatkowe

Płyn zwilżający

BPW, MRD