Hy Con Dual W – ściereczka do poboru wymazów, 20 szt.

264,08 286,82 

Zestaw ze zwilżoną ściereczką w worku do homogenizacji i inkubacji prób.

Do wymazów z powierzchni niedezynfekowanych, tusz zwierząt rzeźnych i rąk. 

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Opis

Gotowy do użycia zestaw do poboru prób mikrobiologicznych z dużych powierzchni niedezynfekowanych,  tusz zwierząt rzeźnych (zgodny z ISO 17604: 2015), a także rąk pracowników. 

Zastosowana torba DUAL składa się z dwóch niezależnych części:

  • jedna zawiera ściereczkę do wymazów
  • druga – niezbędne akcesoria (tj. rękawiczki i/lub szablon).

Części te można łatwo rozdzielić, rozrywając perforację. Część ze ściereczką staje się wówczas wzmocnionym workiem „na próbkę”, do którego wprowadzimy ścierkę po poborze i w którym będziemy mogli ją transportować, a następnie poddać homogenizacji i badaniu.

ZESTAWY DO POBORU WYMAZÓW HY CON DUAL ZAWIERAJĄCE ŚCIERECZKĘ, RĘKAWICZKI I SZABLON, TO JEDYNE W SWOIM RODZAJU KOMPLETNE ROZWIĄZANIE DLA PRÓBKUJĄCYCH!

Dołączony szablon zapewnia powtarzalność wyników mikrobiologicznych. Wiskoza odznacza się wysokim odzyskiem w porównaniu z innymi materiałami.

Dobór rozcieńczalnika:

Buforowana woda peptonowa (BPW) jest dedykowana do analiz jakościowych, gdzie interesuje nas wykrycie obecności danego mikroorganizmu (tj. np. Salmonella sp., Listeria spp.). 

Rozcieńczalnik MRD (maximum recovery diluent) pozwala na maksymalny odzysk mikroorganizmów z badanej powierzchni, jednocześnie nie promuje drobnoustrojów do wzrostu.  Dzięki temu może być wykorzystany zarówno do analiz jakościowych (jw.), jak i ilościowych (ogólna liczba mikroorganizmów mezofilnych, w tym Enterobacteriaceae). (DOWIEZ SIĘ WIĘCEJ O ZASADACH DOBORU ROZCIEŃCZALNIKÓW!)

Sposób użycia:

Oddziel torebki w miejscu perforacji. Aby skorzystać ze ściereczki załóż rękawiczki ochronne i wyjmij ją z woreczka. Przy użyciu szablonu pobierz wymaz z  wyznaczonej powierzchni (100cm²). Następnie umieść gąbkę z powrotem w woreczku i zabezpiecz. Tak przygotowaną próbkę wyślij do laboratorium mikrobiologicznego najszybciej, jak to możliwe.

Informacje dodatkowe

Płyn zwilżający

BPW, MRD