Sterylizacja parą wodną - wskaźniki chemiczne

Wskaźniki paskowe

Należą do najbardziej znanych i najszerzej stosowanych wskaźników sterylizacji parą wodną. W naszej ofercie posiadamy paski typ 6 (emulatory) oraz typ 5 (integratory). Wskaźniki te są zgodne z normą ISO 11140. Zasada działania wskaźnika opiera się na reagowaniu na wszystkie krytyczne czynniki wpływające na skuteczność procesu sterylizacji.

Dysponujemy również paskami klasy 4. Reagują na czynniki takie jak czas, temperatura i stężenie pary w autoklawie. Są dobrym rozwiązaniem dla firm ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania. Wskaźniki te bowiem posiadają pośrodku perforację, dzięki czemu jeden wskaźnik może zostać podzielony na 2 części i wykorzystany do różnych wsadów.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu!

Akcesoria do sterylizacji

Worki do sterylizacji, dyspenser do taśm itp.

Marker z tuszem wskaźnikowym

To nowoczesne podejście do monitoringu procesu sterylizacji. Marker stanowi wskaźnik chemiczny klasy 1 – to znaczy, że reaguje tylko na jeden parametr, jakim jest temperatura.

Marker z tuszem wskaźnikowym charakteryzuje są wygodą w użytkowaniu. Pozwala on na pisanie po taśmach, foliach i opakowaniach, które są poddawane procesowi sterylizacji. Wodoodporne, dzięki czemu mamy pewność, że nie zmyją nam się podczas cyklu sterylizacji. Po pozytywnie skończonym  procesie sterylizacji marker zmienia barwę z czarnej na czerwoną

Taśma wskaźnikowa

Taśmy wskaźnikowe zapewniają natychmiastową identyfikację przedmiotów poddawanych procesowi sterylizacji. Co więcej stanowią same w sobie zabezpieczenie opakowania sterylizacyjnego. Umieszczone na taśmie linie zawierają wskaźnik chemiczny, który zmienia barwę z koloru beżowego na ciemnobrązowy

Taśmy dostępne są w wielu rozmiarach i szerokościach. 

Nalepki wskaźnikowe

Wygodny wskaźnik chemiczny klasy 1. Pozwala w łatwy sposób na identyfikację wsadów poddanych sterylizacji. Nalepki mogą zostać umieszczone na zewnątrz opakowania, dzięki czemu użytkownik ma świadomość pracy z produktem wysterylizowanym.

Nalepki dostępne są w wielu rozmiarach. Pozwala to dopasować wielkość nalepek do konkretnego produktu. Wskaźnik zmienia barwę w zależności od konkretnego wariantu. Jest łatwy do odczytania. 

Jeśli Jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu!

Torebki i rękawy

Torebki do sterylizacji zawierają jednoparametryczny wskaźnik sterylizacji. Pozwalają na szybkie rozróżnienie pakietów sterylizowanych od tych, które nie były poddane ekspozycji. 

W naszej ofercie posiadamy torebki z wewnętrznym wieloparametrycznym wskaźnikiem, którego barwa potwierdza spełnienie trzech krytycznych parametrów sterylizacji. Stosowanie tego typu torebek eliminuje konieczność stosowania dodatkowo paskowych wskaźników wieloparametrycznych. 

Rękawy pozwalają na sterylizację przyrządów o różnej wielkości. Posiadają wbudowany wskaźnik jednoparametryczny. Co więcej, miejsce zgrzewu jest bardzo dobrze widoczne, co pozwala określić jego jakość. Rękawy dostępne są w wielu szerokościach. 

Wskaźniki chemiczne

Newsletter

Czekamy na Twoje pytania!
Poniższy formularz wyśle do nas wiadomość - skorzystaj!